Saturday, 13 August 2022, 04:55 AM

Site: Kurz - Prosazování úmluvy CITES
Course: Kurz - Prosazování úmluvy CITES (CITES)
Glossary: Slovník chráněných druhů CITES

V

:
P.II. B, varan
:
P.II. B, varan.
:
P.I. A, lemur vari, vari červený. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, lemur vari, lemur černobílý. Syn.: Lemur variegatus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, (#4)
:
P.II. B, (#4)
:
P.II. B, „tvrdé koráli“. Fosílie, písek (do 2 mm) a fragmenty 2-30 mm nejsou subjektem CITES.
:
P.II. B, (#4)
:
P.I.II. AB, vikuňa. Syn.: Lama vicugna. Všechny exempláře kromě populací na určitých územích a za určitých podmínek jsou řazeny do P.I. A. Do P.II. B jsou řazeny populace v: Bolívii (celá populace produkty z vlny živých vikuní s visačkou VIKUŇA BOLIVIA” nebo VIKUŇA BOLIVIA ARTESANIA), Argentině (provincie Catamarca, Jujuy, Salta, La Rioja, San Juan vlna z živých vikuní, produkty s visačkou s logem ”VIKUŇA ARGENTINA nebo VIKUŇA ARGENTINA ARTESANIA), Chile (populace v oblasti Primera región vlna z živých vikuní, produkty na rubu textilie musí být značka schválená státem, na jehož území se vikuňa vyskytuje a který je signatářem ”Convenio para la Conservacion y Manejo de la Vikuňa”, na tkané obrubě musí být nápis ”VIKUŇA CHILE”, ostatní výrobky VIKUŇA CHILE ARTESANIA), Peru (celá populace vlna z živých vikuní a zásoby, kt. Existovaly v době 9. konference stran (1994) tj. 3249kg vlny, látky a produkty z této vlny vyrobené. Produkty musí mít visačku VIKUŇA PERU nebo VIKUŇA PERU ARTESANIA). Pro P.II. B se nevyžaduje se písemný záznam o obchodu a o chovu.
:
P.I. A, velevrub. Syn.: Micromya trabalis.
:
P.II. A, vini modrotemenný, lori modrochocholatý. REGISTRUJE SE.
:
P.II. A, vini rubínový, lori rubínový. Syn.: Vini kuklii. REGISTRUJE SE.
:
P.II. A, vini běloprsý, lori safírový. REGISTRUJE SE.
:
P.I.II. A, lori. REGISTRUJE SE.
:
P.II. A, vini zelenotemenný, lori hendersonský. Syn.: Vini stephani. REGISTRUJE SE.
:
P.I. A, lori modrý, lori smaragdový, vini modrý. REGISTRUJE SE
:
A, zmije Latifova
:
P.I. A, zmije menší. Pouze evropská populace s výjimkou území bývalého SSSR Posledně jmenovené populace nejsou zařazeny v přílohách tohoto nařízení. Syns.: Vipera eriwanensis, Vipera macrops
:
P.II. B, zmije Wagnerova
:
P.III. Indie, C, cibetka pobřežní. Syn.: Viverra megaspila civettina.
:
P.III. Indie, C, cibetka asijská, cibetka pravá. Syn.: Viverra tainguensis.
:
P.III. Indie, C, cibetka malá, cibetka indická
:
P.II. B, palma (výskyt Madagaskar)
:
P.II. B, (#4)
:
P.III. Indie, C, liška džunglová, liška šedorudá
:
P.II. B, liška kana
:
P.III. Indie, D §1, poddruh lišky obecné. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané.
:
P.III. Indie, D §1, poddruh lišky obecné. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané.
:
P.III. Indie, D §1, poddruh lišky obecné. Syn.: Vulpes vulpes leucopus. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané.
:
P.II. B, fenek, fenek berberský. Syn.: Fennecus zerda.
:
P.I. A, kondor velký, kondor andský. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.