Saturday, 13 August 2022, 05:32 AM

Site: Kurz - Prosazování úmluvy CITES
Course: Kurz - Prosazování úmluvy CITES (CITES)
Glossary: Slovník chráněných druhů CITES

SAVCI

:
P.I. A, kaloň
:
P.II. B, kaloň
:
P.I. A, kaloň palauský
:
P.II. B, kaloň. Syn.: Pteropus macrotis pohlei.
:
P.II. B, kaloň australský, kaloň šedohlavý
:
P.II. B, kaloň medvědí
:
P.II. B, kaloň Millerův. Syns.: Pteropus balutus, Pteropus tablasi
:
P.II. B, kaloň
:
P.II. A, kaloň rodriguezský, kaloň zlatý
:
P.II. B, kaloň
:
P.I. A, kaloň samojský, k. samoánský
:
P.II. B, kaloň
:
P.II. B, kaloň. Syn.: Pteropus comorensis.
:
P.II. B, kaloň stříbřitý Syns.: Pteropus hypomelanus mearnsi, Pteropus mearnsi.
:
P I.II. AB, kaloň
:
P.II. B, kaloň maskarénský
:
P.II. B, kaloň
:
P.II. B, kaloň guamský
:
P.I. A, kaloň ostrovní
:
P.II. B, kaloň
:
P.I. A, kaloň
:
P.II. B, kaloň malajský, kaloň jedlý, upír jedlý
:
P.II. B, kaloň
:
P.II. A, kaloň pembský
:
P.II. B, kaloň
:
P.I. A, kaloň
:
P.II. B, tana péroocasá. Mon.t.
:
P.II. B, pudu severní
:
P.I. A, jelínek pudu, pudu jižní, pudu chilský
:
P.I.II. AB, puma, puma americká, kuguár. Syn.: Felis concolor. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, puma, poddruh coryi, puma floridská. Syn.: Felis concolor coryi. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, puma, poddruh costaricensis, puma kostarická. Syn.: Felis concolor costaricensis. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, puma, puma východní, poddruh couguar. Syn.: Felis concolor couguar. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I.II. AB, jaguarundi. Syns.: Felis yagouroundi, Herpailurus yaguarondi. Pouze populace ve Střední a Severní Americe, všechny ostatní jsou v příl. B. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
tuleň kaspický. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
tuleň kroužkovaný. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
tuleň bajkalský. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.I. A, langur duk. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, langur. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, ratufa znamenaná, ratufa malajská. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody ze Singapuru.
:
P.II. B, ratufa uzdičková, ratufa jeralong. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Číny.
:
P.II. B, ratufa obrovská, veverka obří
:
P.II. B, ratufa černoprstá, ratufa cejlonská
:
P.II. B, ratufa
:
P.I. A, nosorožec jávský. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, nosorožec indický, nosorožec pancéřový. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. s 1 výjimkou P.II. B. Zahrnuje rody: Ceratotherium (1 sp., 2 ssp.), Dicerorhinus (1 sp.), Diceros (1 sp.) a Rhinoceros (2 sp.). (REGISTRUJÍ SE). Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, langur indočínský. Syn.: Pygathrix avunculus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, langur. Syn.: Pygathrix brelichi. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, langur čínský, langur tibetský. Syn.: Pygathrix roxellana. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.