Saturday, 13 August 2022, 06:02 AM

Site: Kurz - Prosazování úmluvy CITES
Course: Kurz - Prosazování úmluvy CITES (CITES)
Glossary: Slovník chráněných druhů CITES

SAVCI

:
P.II. A, elektra tmavá, plískavice elektra. Syn.: Lagenorhynchus electra
:
P.I. A, bandikut páskovaný, vakojezevec páskovaný
:
P.II. B, poto velký, poto krátkoocasý, aposu. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Toga. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kuskus východní
:
P.II. B, kuskus jižní . Syn.: Strigocuscus mimicus
:
P.II. B, kuskus pruhovaný
:
P.I. A, maki kočičí, waluwy. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, maki. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chocholatka modrá, Syn.: Cephalophus monticola.
:
tuleň pacifický. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
tuleň obecný. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
lachtan novozélandský. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.II. A, sviňucha jižní, Syn.: Australophocaena dioptrica.
:
P.II. A, sviňucha obecná. Syn.: Phocoena vomerina.
:
P.I. A, sviňucha kalifornská
:
P.II. A, sviňucha černá
:
P.II. A, sviňucha běloploutvá, delfín běloploutvý. Phocoenoides mon.t.
:
P.I. A, vorvaň obrovský, vorvaň tuponosý. Mon.t. vorvaň. Syn.: Physeter catodon.
:
P.II. B, gueréza červená. Syn.: Colobus badius, Procolobus badius. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza. Syns.: Piliocolobus badius foai, Piliocolobus pennantii foai, Procolobus foai. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza. Syns.: Piliocolobus badius gordonorum, Piliocolobus pennantii gordonorum, Procolobus gordonorum. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, gueréza zanzibarská. Syns.: Colobus badius kirkii, Piliocolobus badius kirkii, Piliocolobus pennantii kirkii, Procolobus kirkii. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza Pennantova. Syns.: Colobus pennantii, Procolobus pennantii. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza kamerunská. Syns.: Colobus badius preussi, Colobus preussi, Piliocolobus badius preussi, Piliocolobus pennantii preussi, Procolobus preussi. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, gueréza červenohlavá. Syns.: Colobus rufomitratus, Colobus badius rufomitratus, Piliocolobus badius rufomitratus, Procolobus rufomitratus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza. Syns.: Piliocolobus badius tephrosceles, Piliocolobus pennantii tephrosceles, Procolobus tephrosceles. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza Thollonova. Syns.: Piliocolobus badius tholloni, Piliocolobus pennantii tholloni, Procolobus tholloni. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan bělavý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan kosmatý. Syn.: Pithecia hirsuta. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan bělolící. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Guyany. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, delfínovec ganžský, susu ganžský. Syns.: Platanista gangetica gangetica, Susu gangetica, Platanista minor.
:
P.I. A, delfínovec
:
P.III. Uruguay, C, vampýr bělopásý, listonos bělopásý. Syns.: Vampyrops lineatus, Platyrrhinus nigellus.
:
P.I. A, orangutan sumaterský. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, orangutan. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, delfínovec laplatský. Pontoporia mon.t.
:
P.III. Honduras, C, kynkažu, medvídek potos, ohonovin
:
P.II. B, hulman sundský. Syn.: Presbytis aygula. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, hulman běločelý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, hulman šedý. Syn.: Presbytis comata hosei. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, hulman černochocholatý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, hulman mentavejský. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, hulman kaštanový. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I.II. AB, hulman. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, hulman Thomasův. Syn.: Presbytis comata thomasi. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I.II. AB, primáti, nehetnatci (zahrnuje 60 rodů ve 14 čeledí) (REGISTRUJÍ SE). Vyžaduje se na živé i neživé ex. z příl. A i B písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, pásovec obrovský, pásovec velký. Syn.: Priodontes giganteus.
:
P.II. B, kočka bengálská. Syn.: Felis bengalensis. S výjimkou 1 poddruhu v P.I. A. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Macaa Číny. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, kočka bengálská. Syn.: Felis bengalensis bengalensis. Pouze populace v Bangladéši, Indii a Thajsku, všechny ostatní populace jsou v příl. B (poddruh bengalensis). REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.