Saturday, 13 August 2022, 04:26 AM

Site: Kurz - Prosazování úmluvy CITES
Course: Kurz - Prosazování úmluvy CITES (CITES)
Glossary: Slovník chráněných druhů CITES

SAVCI

:
P.II. A, vorvaňovec jižní
:
P.II. A, vorvaňovec plochozubý, vorvaňovec Layardův
:
P.II. A, vorvaňovec tmavý, vorvaňovec atlantický
:
P.II. A, vorvaňovec
:
P.II. A, vorvaňovec pacifický
:
P.II. A, vorvaňovec.
:
P.II. A, vorvaňovec Stejnegerův, vorvaňovec severní
:
P.II. A, vorvaňovec
:
P.I. A, maki trpasličí, maki myší. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, maki červený. Syn.: Microcebus murinus rufus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, maki. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, talapoin severní. Miopithecus mon.t. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan talapoin, kočkodan zakrslý. Syn.: Cercopithecus talapoin. Miopithecus mon.t. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
rypouš severní. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.II. B, rypouš sloní, morunga. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.I. A, maki žlutohnědý, maki Coquerelův. Syn.: Microcebus coquereli. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, tuleň středomořský. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.I. A, tuleň havajský. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.I. A, tuleni šedí. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.I. A, tuleň karibský, p.e. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.II. A, narval. Monodon mon.t.
:
P.II. B, kabar. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B.
:
P.II. B, kabar Berezovského. Syn.: Moschus chrysogaster berezovski. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B.
:
P.I.II. AB, kabar lesní. Syns.: Moschus moschiferus moschiferus, Moschus sifanicus. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B.
:
P.I. A, kabar. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B
:
P.I.II. AB, kabar čínský. Syn.: Moschus chrysogaster fuscus. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B.
:
P.I. A, kabar. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B
:
P.I.II. AB, kabar pižmový. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Ruska.
:
P.I.II. AB, kabar. Pouze populace v Afgánistánu, Bhútánu, Indii, Myanmaru (Barmě), Nepálu a Pákistánu jsou řazeny do P.I. A, všechny ostatní populace jsou řazeny do P.II. B
:
P.I. A, muntžak tmavý
:
P.I. A, muntžak obrovský. Syn.: Megamuntiacus vuquanghensis
:
P.III. Indie, D §1, lasice horská. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané
:
hranostaj. Regulovaná kožešina. Kožešiny z volně žijících ex. a výrobky z nich smí být dováženy jen z Kanady, Číny, Chorvatska, České republiky, Maďarska, Moldavska, Norska, Pákistánu, Polska, Ruska, Slovenska, USA. Nevyžaduje se písemný záznam o obchodu nebo chovu.
:
P.III. Indie, D §1, poddruh lasice hranostaj, hranostaj. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané
:
P.III. Indie, D §1, lasice žlutobřichá. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané
:
P.I. A, tchoř černonohý
:
P.III. Indie, D §1, norek sibiřský, kolonok. §1: Vztahuje se na živé a na celé nebo téměř celé mrtvé exemláře, vč. jakékoli celé nebo téměř celé kůže, surové nebo vydělané
:
P.II. B, mravenečník tříprstý, mravenečník velký, m. hřívnatý. Syn.: Myrmecophaga jubata. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Belize a Uruguaye.
:
P.I. A, goral červený. (Původně řazen do druhu N. goral)
:
P.I. A, goral východní. (Původně řazen do druhu N. goral).
:
P.I. A, goral tmavý
:
P.I. A, goral sečuánský
:
P.I. A, gazela dama, gazela addra
:
P.I. A, kahau nosatý, opice nosatá. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I.II. AB, kahau. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.III. Honduras, C, nosál bělohubý, n. bělonosý, n. běloústý, n. ostrovní. Syn.: Nasua nelsoni
:
P.III. Uruguay, C, nosál červený, poddruh solitara
:
P.I. A, pardál obláčkový, levhart obláčkový, harimauda. Syns.: Neofelis diardi, Pardofelis nebulosa. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
lachtan šedý. Výrobky z tuleňů. (Dle nařízení Rady (ES) č. 1007/2009 se tuleni rozumí všechny druhy ploutvonožců.) Do EU je zakázán dovoz a tranzit výrobků z tuleňů pro obchodní účely, viz §19 zák. 100/2004Sb. Uvést na trh je možné pouze: 1. produkty z tuleňů získané při tradičních lovech inuitských a jiných původních společenství, 2. produkty z tuleňů pocházející z vedlejších produktů lovu regulovaného vnitrostátním právem a prováděného za účelem udržitelného řízení mořských zdrojů. Dále je možný nekomerční dovoz výrobků z tuleňů výhradně pro osobní použití cestujících nebo jejich rodin.
:
P.I. A, sviňucha hladkohřbetá, delfín bezploutvý, delfín hladkohřbetý. Neophocoena mon.t.