Monday, 26 September 2022, 12:03 PM

Site: Kurz - Prosazování úmluvy CITES
Course: Kurz - Prosazování úmluvy CITES (CITES)
Glossary: Slovník chráněných druhů CITES

SAVCI

:
P.II. B, kočkodan dryas. Syn.: Cercopithecus salongo. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Demokratické republiky Kongo. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan červenobřichý. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan červenonosý. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan Hamlynův. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan čepičatý. Syn.: Cercopithecus thomasi. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan diademový, k. čelenkový, k. samango, k. bělohrdlý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan mona, kočkodan hnědý. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Toga. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan Brazzův. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan bělonosý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan světlobřichý. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Toga. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan pruhohřbetý. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Nigérie. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan Preussův, syn. C. lhoesti preusii. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Nigérie. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, kočkodan Rolowayův. Syn.: Cercopithecus diana roloway. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan Sclaterův. Syn.: Cercopithecus erythrotis sclateri. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, kočkodan sluneční. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I.II. AB, kočkodan. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan Wolfův. Syn.: Cercopithecus pogonias wolfi. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, maikong, pes maikong. Syn.: Dusicyon thous.
:
P.II. B, poddruh jelena evropského jelen bucharský. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Uzbekistánu.
:
P.III. Tunisko, Alžírsko, C, poddruh jelena evropského jelen berberský
:
P.I. A, poddruh jelena evropského jelen hanglu. Syn.: Cervus hanglu.
:
P.I.II. AB, kytovci. Řád zahrnuje: 12 čeledi 40 rodů a 89 druhů: Balaenidae (Balaena 1 + Eubalaena 3), Balaenopteridae (Balaenoptera 8 + Megaptera 1), Delphinidae (17 rodů a 37 druhů), Eschrichtiidae (Eschrichtius 1), Hyperoodontidae (Berardius 2 + Hyperoodon 2 + Indopacetus 1 + Mesoplodon 14 + Tasmacetus 1 + Ziphius 1), Iniidae (Inia 1 + Lipotes 1 + Pontoporia 1), Kogiidae (Kogia 2), Monodontidae (Delphinapterus 1 + Monodon 1), Neobalaenidae (Caperea 1), Phocoenidae (Neophocaena 1 + Phocoena 4 + Phocoenoides 1), Physeteridae (Physeter 1), Platanistidae (Platanista 2). P.I.: Balaena mysticetus, Eubalaena spp., Balaenoptera acutorostrata (s výjimkou populace v západním Grónsku), Balaenoptera bonaerensis, Balaenoptera borealis, Balaenoptera edeni, Balaenoptera musculus, Balaenoptera omurai, Balaenoptera physalus, Magaptera novaeangliae, Orcaella brevirostris, Orcaella heinsohni, Sotalia spp., Sousa spp., Eschrichtius robustus, Lipotes vexillifer, Caperea marginata, Neophocaena phocaenoides, Phocoena sinus, Physetermacrocephalus, Platanista spp., Berardius spp., Hyperoodon spp. Ostatní P.II. Exempláře z přílohy P.II, včetně výrobků a odvozenin jiných, než jsou masné výrobky pro komerční účely získané obyvateli Grónska na základě licence udělené příslušným orgánem se považují za B. Ostatní A. Nulová roční vývozní kvóta pro živé ex. Tursiops truncatus z populace Černého moře odebrané z volné přírody a obchodované pro převážně komerční účely.
:
P.I. A, bandikut dvouprstý, vakovec bezocasý, bandikut krátkoocasý, krysovec klokánkovitý, bandikut sviňonohý. P.e.
:
P.II. B, pásovec bolivijský. Syn.: Euphractus nationi. Byla stanovena nulová vývozní roční kvóty. Všechny exempláře jsou považovány za CITES I A a obchod s nimi je dle toho regulován.
:
P.I. A, makiovití. Zahrnuje tyto rody: Allocebus (1 sp.), Cheirogaleus (2 sp.), Microcebus (3 sp.) a Phaner (1 sp.). REGISTRUJE SE. Vyžaduje se i na neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, maki velký. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, maki tlustoocasý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, maki. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I. A, činčila krátkoocasá. Syn.: Chinchilla brevicaudata. Exempláře domestikovaných forem nepodléhají CITES. NEREGISTRUJE SE. Nevyžaduje se písemný záznam o obchodu a o chovu.
:
P.I. A, činčila vlnatá. Exempláře domestikovaných forem nepodléhají CITES. NEREGISTRUJE SE. Nevyžaduje se písemný záznam o obchodu a o chovu.
:
P.I. A, činčila. Exempláře domestikovaných forem nepodléhají CITES. (NEREGISTRUJÍ SE). Nevyžaduje se písemný záznam o obchodu a o chovu.
:
P.I. A, chvostan bělonosý. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se i na neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Guyany. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Brazílie. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan černý. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Brazílie. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.I.II. AB, chvostan. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, chvostan. Syn.: Chiropotes satanas utahickae. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Brazílie. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan obecný, kočkodan žlutozelený, kočkodan malbruk, kočkodan Lalandeův. Syn.: Cercopithecus aethiops. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan malbruk. Syn.: Cercopithecus cynosuros. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan červenozelený, vervet. Syn.: Cercopithecus pygerythrus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan zelený. Syn.: Cercopithecus sabaeus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, kočkodan tantalus. Syn.: Cercopithecus tantalus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.III. Kostarika, C, lenochod krátkokrký, lenochod středoamerický
:
P.II. B, pes hřívnatý, vlk hřívnatý, guara. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Bolívie a Peru.
:
P.III. Botswana, C, cibetka africká. Syn.: Viverra civetta.
:
P.II. B, gueréza angolská. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, gueréza pláštíková, g. Habešská. Syn.: Colobus abyssinicus. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. B, gueréza běloramenná, opice běloramenná, o. polopláštíková. Pozastavený dovoz všech ex. z volné přírody z Pobřeží slonoviny. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.
:
P.II. A, gueréza černá. REGISTRUJE SE. Vyžaduje se na živé i neživé ex. písemný záznam o obchodu, příp. o chovu.